כל הכתוב בלשון זכר פונה לנקבות הן לגבי ההורים והן לגבי הילדים. הכתיבה האחידה הינה מסיבת נוחות בלבד.

אתם ההורים שואלים כיצד תדעו האם התפתחות הילד / התפתחות התינוק שלכם תקינה. חלקיכם מודאגים, חלקיכם פשוט רוצים להעריך את תפקודו על מנת לפתח אותו ולקדמו ככל הניתן.
שאלון ההתפתחות הנוכחי נועד לענות על צורך זה. תוצאותיו אמורות להרגיע אתכם ההורים  ולסייע לכם.
יש הטוענים שהורה יודע האם התפתחות ילדו מתאימה לגילו, שהרי הוא מבקר עם הילד בטיפת חלב או שולח את הילד למשפחתון/מעון. אך כולנו יודעים שהן המטפלות והן האחות בטיפת חלב לא ערות מספיק לדרישות ההתפתחותיות של ילדיכם בכל גיל, כמו שהן לא ערות מספיק להתפתחות ילדיכם בכל תחומי ההתפתחות השונים.
השאלון הנוכחי מתייחס לתחומי ההתפתחות השונים ( מוטוריקה גסה, מוטוריקה עדינה, יכולות שפתיות, התפתחות רגשית, והתפתחות חברתית), שהרי ילד יכול להתפתח בתחום אחד יותר מאשר בתחום אחר, או יכול להתפתח בכל התחומים למעט תחום אחד.
נמצא במחקרים כי הורים מסוגלים למלא שאלון בדיוק הקרוב לתוצאות אבחון. כלומר, תוצאות שאלונים שהורים מלאו היו דומות ביותר לתוצאות אבחונים שהועברו לילדים ע"י פסיכולוג. 

הוראות מילוי השאלון
עליך להשיב על כל השאלות בשאלון ההתפתחות: כן/לא/מידי פעם. כאשר הילד מבצע תמיד ובעקביות את המטלה, התשובה היא – כן. כאשר הילד לא מבצע את המטלה כלל, התשובה היא – לא. כאשר הילד ביצע פעם אחת את המטלה, או שמבצע אותה לעיתים רחוקות ביותר ואינך בטוח לגבי יכולתו לבצעה, התשובה היא – מידי פעם.
במידה ואינך בטוח לגבי תשובה מסויימת, נסה להיזכר בפעילות המוזכרת בשאלה, או בפעילות דומה לה ולסמן את התשובה הנכונה. אם לא הצלחת להיזכר, נסה פעולה זו עם ילדך וסמן את התשובה רק לאחר שיבצע או ינסה לבצע.
לא ניתן לשלוח את השאלון לפיענוח, במידה ולא מלאת את כל השאלות בשאלון ההתפתחות.  
יש לציין, כי מרבית ההורים, להם ניתנו השאלונים, הצליחו להשיב על כל השאלות בכוחות עצמם, ללא צורך לתת לילד לבצע את הפעילות.
לאחר שתסמן את כל התשובות, שלח את הטופס לבדיקה ותקבל את התוצאות חזרה באופן מיידי, על המסך מולך וכן לדואר האלקטרוני שלך.

תוצאות
התוצאה מופיעה בצורת היסטוגרמה. כלומר, כל תחום התפתחותי מצוין באמצעות עמודה נפרדת. לכל תחום תופענה שתי עקומות. אחת ( הכהה) הינה הרמה ההתפתחותית של ילדך בתחום ספציפי זה והשניה, הצמודה לה (הבהירה) הינה הרמה ההתפתחותית הנורמטיבית של ילדים בגילו באותו תחום התפתחותי.
מתחת להיסטוגרמה, יופיע מלל המתאר את התוצאות ויגדיר האם התוצאה של ילדך הינה מעל לנורמה לגילו, בהתאם לרמה הנורמטיבית, או מתחת לה.
יש לציין, כי התוצאה הינה מעל/מתחת לנורמה רק כאשר ההבדל בין התוצאה והנורמה מובהק, אחרת יצויין כי התוצאה מתאימה לנורמה לגיל.
בהמשך, אם תרצה, תוכל לקבל המלצות לצעצועים או משחקים שמטרתם לחזק את התחום ההתפתחותי בו תבחר.

שוב, יש לציין כי מדובר בשאלון הורים ולא באבחון פורמלי של איש מקצוע ולכן הוא מהווה סינון. אם כי ידוע, שגם אנשי מקצוע מסתמכים מאוד על שאלוני הורים בבואם לאבחן.

בניית השאלון
השאלון הועבר לעשרות הורים לילדים בגילאי 9-27 חודשים. במקביל, הועבר לילדים אבחון התפתחותי מוכר ונמצאה קורלציה חיובית בין תוצאות השאלון וממצאי המבחן.
לפיכך, נמצא כי התוקף של תוצאות השאלון הנו גבוה. כלומר, תוצאות השאלון משקפות את רמת ההתפתחות של ילדך.
נעשה ניסיון לכתוב את השאלות בצורה ידידותית ומובנת, על מנת שתוכל למלאותו בצורה נוחה ונעימה.
באם נתקלת בשאלה לא מובנת, נשמח שתיצור עמנו קשר באמצעות תיבת הדואר האלקטרוני – תחת הכותרת "
צור קשר". 
 

 
התפתחות הילד | מוטוריקה גסה | מוטוריקה עדינה | יכולת שפתית | יכולת רגשית | יכולת חברתית | מה חדש?